وکیل پرونده‌های کیفری و دادگاه انقلاب در مشهد

دعاوی کیفری دعاوی هستند که مربوط به ارتکاب جرم می باشند و قانون گذار این ارتکاب جرم را به قید مجازات ممنوع نموده است.

باتوجه به اینکه تحمیل مجازات به جان ،مال ، آبرو و حیثیت هر فرد در ارتباط است بنابراین نیازمند است در این پرونده ها نیز کنترل و هدایت آن توسط فردی مسلط که تخصص دارد مانند وکیل دادگستری صورت پذیرد.
برخی وکلا هستند که علاوه بر پرونده ها ی حقوقی ، اقدام به وکالت در پرونده ها ی کیفری را هم می‌نمایند که از آنها تحت عنوان وکیل امور کیفری یاد می‌شود و عمده فعالیت خویش را محدود به دعاوی کیفری نموده و به صورت تخصصی در دعاوی جنایی و جزایی مشاوره و وکالت نماید.

وکیل پرونده کیفری

وکالت در پرونده ها ی کیفری کاری بسیار سخت و پیچیده و توام با اضطراب و استرس فراوان برای موکل است و اگر وکیل اشتباهبی حتی کوچک در این پرونده ها بنماید ممکن است تبعات بسیار زیادی برای موکل داشته باشد.
ازین رو لازم است وکیلی در این پروندها وکالت نماید که علاوه بر توانایی های فردی، قدرت بیان و استدلال، آموزش های لازم را نیز دیده باشد. از آن جهت این پرونده ها حائز اهمیت است که معمولاً پرونده های حقوقی دارای دو مرحله« مرحله بدوی و مرحله تجدید نظر» می باشد.

وکیل پروندهای کیفری در مشهد

اما به پرونده های کیفری مرحله ای دیگر نیز افزوده می شود و آن مرحله دادسرا و تحقیقات مقدماتی است که در این مرحله ، بازپرس یا دادیار رسیدگی کننده به پرونده می تواند قرارهایی ازقبیل بازداشت موقت و قرار تامین وثیقه نیز صادر نماید و در نهایت هم قرار جلب به دادرسی ، موقوفی یا منع تعقیب صادر نماید.

معرفی بهترین وکلا در شهر مشهد با دادپویه:

وکیل دعاوی کیفری در مشهد وکیل متخصص عفو و درخواست در مشهد – وکیل دعاوی تجاری در مشهد – وکیل دعاوی ملکی و قراردادها – وکیل قراردادهای بانکی در مشهد – وکیل در مشهد  – مشاوره حقوقی – وکیل – وکیل مشهد – وکیل خوب در مشهد – بهترین وکیل مشهد – شماره وکیل مشهد

انواع دادگاه کیفری

دادگاه‌های کیفری دارای دو نوع می باشد که نسبت به یک دیگر دارای صلاحیت مجزا می‌باشد ، دادگاه کیفری 1 و دادگاه کیفری 2.
در دادگاه کیفری 1 اصل براین است که تمام جرایم دراین دادگاه رسیدگی شود مگر اینکه برخی جرایم در صلاحیت این دادگاه نباشد و در صلاحیت دیگر مراجع از جمله دادگاه کیفری 1 یا دادگاه نظامی و ویژه روحانیت است.

معمولا جرایمی که دارای ویژگی خاصی باشند و اهمیت بیشتری از لحاظ کمیت مجازات داشته باشند در مراجعی به جز دادگاه های کیفری 1 رسیدگی خواهند شد.مهمترین جرایمی که آمار بسیار بالایی از آن ها در دادسرا و دادگاه ها وجود دارد به قرار ذیل است:
کلاهبرداری – خیانت در امانت – جعل و استفاده از سند مجعول – رابطه نامشروع – رشا و ارتشا – قتل عمدی و غیر عمدی – صدمات بدنی رانندگی – تحصیل مال نامشروع – سرقت – فروش مال غیر – انتقال مال غیر- چک بلامحل – شرب خمر – برگزاری مهمانی مختلط

پرونده های دادگاه انقلاب

کشور ما به دلیل هم مرز بودن با کشور افغانستان و اینکه استان خراسان دارای خط مشترک مرزی با افغانستان می باشد قاچاق مواد مخدر از این کشور به کشورمان بسیار زیاد است .

به همین دلیل در دادگاه های انقلاب مشهد شاهد پرونده های زیاد مواد مخدر هستیم که توسط وکیل وکالت می شود، این جرایم دارای مجازات بسیار سنگینی می باشد و بهتر توسط یک نفر وکیل این پرونده ها مدیریت شوند.

دادگاه انقلاب مشهد که در خیابان کوهسنگی واقع شده است علاوه بر جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ، محاربه و افساد فی الارض و مواد مخدر به سایر جرایم مذکور در ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری نیز رسیدگی می کند. تعداد وکلای دادگستری که طرفین می توانند معرفی کنند بر حسب مجازت جرایم حداکثر دو یا سه وکیل کیفری می باشد.


علی عباسی وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

دادپویه همراه و مشاور شما در کلیه مسائل و مشکلات حقوقی وجزایی :

راه‌های تماس با ما در دفتر وکالت و مشاوره حقوقی  دادپویه به شرح زیر می‌باشد:

تلفن تماس : 09151252710
ایمیل: info@dadpuyeh.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *