وکیل خانواده

دعاوی خانواده و قوانین آن – وکیل دعاوی خانواده در مشهد:

در بند 3 اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است: خانواده رکن طبیعی و اساس اجتماع است و حق دارد از حمایت جامعه و دولت بهره‌مند شود.

خانواده قدیمی‌ترین و مهمترین گروه اجتماعی می‌باشد و گروهی طبیعی است که از آغاز زندگی بشر وجود داشته است. دعاوی خانواده در زمره دعاوی غیر مالی قرار می‌گیرند. این دعاوی درست است که قابل تقویم به پول نمی باشد.

 وکیل خانواده در مشهد
اما اهمیت آن به مراتب از دعاوی مالی بیشتر است به همین دلیل است که قانون گذار احکام ویژه وشرایط خاصی برای رسیدگی به آن بیان نموده است .
با توجه به اهمیت دعاوی خانوادگی و حساسیت موضوع پیشنهاد می گردد این دعاوی توسط شخصی حرفه ای مثل وکیل دادگستری طرح و تعقیب شود چراکه شیوه رسیدگی به این دعاوی با دعاوی دیگر که در دادگستری رسیدگی می شود تفاوت بسیار دارد.
دادگاه خانواده صلاحیتی تخصصی نسبت به دادگاه عمومی دارد و هر دعوایی در این دادگاه ها رسیدگی نخواهد شد، بلکه دعاوی از قبیل، مهریه، نکاح، طلاق، فسخ نکاح، نفقه، حضانت فرزند و… در دادگاه های خانواده رسیدگی خواهد شد.

وکیل دادگستری که در پرونده ها ی حقوقی دادگاه خانواده وکالت می نماید باید تمام جوانب امر را مورد بررسی قرار دهد و علاوه بر رعایت حقوق اطراف پرونده از لحاظ روانشناسی و آموزش خانواده نیز در سطح مطلوبی باشد، چراکه بسیاری از دعاوی خانواده را می تواند قبل از طرح آن با صلح و سازش خاتمه داد و وکیل خانواده باید در این را اهتمام بورزد.


دریافت مشاوره از بهترین وکیل مشهد در مورد کلیه دعاوی خانواده :

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادپویه با داشتن بهترین وکیل درمشهد آماده قبول وکالت شما در کلیه دعاوی حقوقی و ملکی می باشد.

تلفن تماس : 09151252710

آدرس ایمیل : info@dadpuyeh.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *