دعاوی ملکی و قراردادها کدام دعاوی می‌باشند؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که دعاوی ملکی و قراردادها کدام دعاوی هستند و شامل چه مواردی می‌باشند. دادپویه در این مقاله ضمن پیشنهاد وکیل خوب در مشهد به این سوالات پاسخ می‌دهد.

اصلی ترین ارتباط حقوقی مردم با یک دیگر قرارداد است. قرارداد عملی حقوقی است که طرفین با توافق هم اموالی را بین یکدیگر مورد انتقال قرار می‌دهند یا حقوقی را در این اموال ایجاد یا تعهدی بصورت مالی یا غیر مالی نسبت به هم ایجاد می‌کنند.عقود به دو نوع تقسیم می‌شود عقود معین و عقود غیر معین .
عقود معین عقودی هستند که قانون‌گذار شرایط ایجاد و دوام آن را بیان کرده است ، مانند عقد بیع و اجاره.
عقود غیر معین عقودی هستند که قانون گذار شرایط ایجاد و دوام آن و احکام آن را بیان ننموده و اصل برآزادی انعقاد این گونه عقود است که بسیاری از صورت جلسات و توافق نامه ها از جنس همین عقود هستند.

وکیل داوی ملکی و قراردادها در مشهد-عقود معین

در بین عقود معین، عقد بیع بیش از همه انواع عقودی مورد استفاده روزمره در جوامع انسانی قرار می‌گیرد اهمیت عقد بیع تا آنجا هست که، حتی اسناد بین المللی نیز در خصوص آن تدوین یافته است مثل کنوانسیون بیع بین المللی کالا بنابراین باتوجه به اهمیت اینگونه عقود که بیشتر مورد استفاده مردم قرار می‌گیرند.
باید در تنظیم آن‌ها فردی که دارای تخصص لازم است مثل وکیل دادگستری نقش داشته باشد چراکه درصورت هرگونه اشتباه یا کوتاهی در شیوه‌ی تنظیم قرارداد ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به طرفین قرارداد وارد آید به همین دلیل هست که در تنظیم اینگونه قراردادها باید از وکیلی خبره کمک گرفت.

پرونده ها ی ملکی

طبق آمار های رسمی از حدود 15 میلیون پرونده که در محاکم کشور تحت رسیدگی می‌باشند حدود 50 درصد مربوط به دعاوی و اختلافات ملکی می‌باشد«خبرگذاری میزان، کد خبر 144931».

یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های دادگستری پرونده‌های ملکی می‌باشد که بسیار وقت گیر می‌باشند چراکه تنوع و حجم بالای قوانین در این حوزه بسیار زیاد است و مردم عادی معمولاً اشرافی نسبت به این قوانین ندارند.

باتوجه به اینکه ملک در کشور ایران کالایی سرمایه‌ای هست و ارزش سرمایه گذاری دارد، مردم ترجیح میدهند، دارایی‌های خودشان در خرید فروش املاک سرمایه گذاری نمایند و به همین دلیل هست که بیشتر قراردادهایی که در جامعه تنظیم می شود، قراردادهای مربوط به املاک است.

وکیل پروندهای ملکی در مشهد

باتوجه به اینکه در شهر مشهد و کلاً استان‌های خراسان بسیاری از املاک موقوفه می‌باشند و ملک اوقافی نیز دارای شرایط و حقوق مربوط به خود هستند.
بهتر است این دعاوی با مشاوره‌ی یک وکیل خوب در مشهد صورت گیرد ، میزان تجربه علمی و عملی وکیل در این گونه دعاوی دارای اهمیت زیادی است چراکه در این دعاوی علاوه براینکه برای مالک اعیان حقوقی متصور است.
موقوفه نیز به عنوان مالک عرصه دارای حقوقی می‌باشد بنابراین دعوا دارای پیچیدگی و حساسیت زیادی می‌شود. هم چنین این اهمیت درخصوص املاک مشاع نیز وجود دارد.بنابراین بهتر است طرح و دفاع در اینگونه دعاوی توسط وکیل خبره دادگستری صورت پذیرد.


وکیل خوب در مشهد برای دعاوی ملکی و قراردادها:

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادپویه با داشتن بهترین وکیل در مشهد آماده قبول وکالت شما در کلیه دعاوی حقوقی و ملکی دعاوی خانواده ، دعاوی کیفری و…. می باشد.

تلفن تماس : 09151252710

ایمیل : info@dadpuyeh.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *